PANDA MEETS BARISTA

štýl: Coffee Milk Stout / EPM: 13 / ALK: 4,2% obj. / IBU: 13

Tak po termixe s kokosom je tu ďalšia lahôdka! Čo tak tekutá kofila?:) Už dávno sme experimentovali s kávou do čiernych pív, ale potom sme stretli šikovného baristu Adriána, ktorý pracoval mimochodom aj v našom bare, a ten vie pripraviť skvelé coldbrew! My ako vyznávači poriadných doubleshotov a  „koláčikomilci“ ( vyťahané svetre a staré skladačky sme nechali doma ) sme museli mať niečo podobné v pive! Spojili sme sily a pripravili pre vás v Piešťanoch v malej pražiarni Concept Coffee Roasters poriadnu nálož kávy do nášho milk stoutu!

Náš Milk/Sweet ( mliečny a sladký ) stout má nižší obsah alkoholu, veľa čokoládového sladu…veľa ovsa, kvôli príjemnému hodvábnemu pocitu v ústach…málo chmeľu pochopiteľne, ale o to viac mliečneho cukru – laktózy ( intolerantní pozor! ). Keby toho nebolo málo tak do tanku sme naliali čerstvé coldbrew, ktoré si pekne odpočíva s Pandou dnu.

 

Laktóza je mliečny cukor, ktorý sa pridáva do tohto pivného štýlu, pre zjemnenie chuti a typickú „krémovosť“. Je neskvasiteľný pre kvasinky, tak ostáva v pive aj jeho nasládlosť.

Coldbrew je metóda extrakcie kávy použitím filtrovanej studenej vody. Chute kávy sú tak viac jemné, čisté a vyvážené.

Zloženie ( 2018 ): voda, jačmenný slad ( Pale Ale, Munich, Crystal ), ovsený slad a vločky, pražený slad, upravený americký chmeľ ( Columbus ), kvasinky, laktóza, káva z pražiarne Concept Coffee Roasters

ratebeer.com – overall – / – style
ratebeer best 2017 – Best by Style Low/Moderate Alcohol – BRONZE
ratebeer best 2017 – Best by Style Stout – BRONZE

celoročne

KEG: 30L, 50L

BOTTLES: 0.33L, 0.75L