V posledných článkoch “naservírovaných” z romantického Paríža či chladného Petrohradusom sa ani náznakom nezmienil ako som sa tam vlastne dostal. Tu začína jeden z pekných pivných príbehov, ale postupne. Pred siedmimi rokmi som sa ako zanietený “punkáč” dostal na príjemnú párty do Bratislavského klubu Subclub, kde sa konala tradičná gothic párty Batcave. Určite ma v tomto momente ani len nenapadlo, že ani nie za pol roka sa tu zoznámim s členmi kapely The Last Days of Jesus, ktorú som už vyšíval doma od rannej puberty. Za ďalšieho pol roka mi ponúkli chalani si s nimi ísť zahrať do skúšobne, pretože bola núdza o post bass gitaristu. Išiel som…trúfol som si:) Pre mňa Disney Land…Už pred týmto “zásadným”, miestami som si myslel, že pre chalanov nešťastným ( hehe ), krokom ma spevák Mary0 zobral do krčmy menom Kotolňa, kde prebiehali dlhé intenzívne motivačné debaty. Pub, ktorý ešte stále existuje v podzemných priestoroch v uličke oproti Slovenskej technickej knižnici, bohužiaľ už nie v takej kvalite. Vtedy čapovali Kaltenecker. Chilli pivo? Nefiltrované? Pšeničné? Čo to doboha je??? Ostal som zaseknutý s údivom a poddával som sa rýchlej ochutnávke všetkého čo mali ( samozrejme nikdy to tam nedopadlo dobre:) ). Mary0 už tedy mi servíroval “nákladku” o pive a nejakej tej pivnej kultúre. Toto ma strašne chytilo…začal som študovať články, čítať, hľadať, ochutnávať, kupovať knihy…Dva roky na to som si otvoril svoju “ochutnávkovú” krčmu s názvom Sklep Pub – Klub malých pivovarov. Po zhruba roku sme s mojím dobrým priateľom začali u neho doma, v dedinke Čáčov variť svoje vlastné pivo. Z počiatku pivo pre priateľov, ktoré niektorí z Vás poznajú už momentálne pod značkou Kočovný pivovar Hellstork…a tak ďalej a tak ďalej. Nebudem sa rozpisovať o ďalších krokoch…možno to niekedy pripadne to ďalšiemu článku. Každopádne…čo som chcel? ( pijem popri tom ten medový šmák aláporter od giganta a vážne sa mi rozum pozastavuje načo je toto doboha dobré, a ako to niekomu môže chutiť…:) )

Jáááááj…pointa…kapela The Last Days of Jesus tento rok oslávila 20.výročie vzniku kapely. Chalani majú veľmi radi pivo, rozumejú sa pivu a jeden z ich najobľúbenejších pivovarov na Slovensku sa stal zákonite Stupavar, ktorý je momentálne nosný produkt okrem benzínu v aute na ceste za koncertami po celej Európe. Som rád, že chalani vložili všetku dôveru do nášho pivovaru, aby smezostrojili receptúru na ich výročné pivo. Pivo sa má čapovať v klube MMC ( bývalá YMCA ) na výročnom koncerte 23.11.2013. Cesta bola vytýčená vopred. Svetlý American Pale Ale s dobrou piteľnosťou, nie horký na zabitie, ako je u nás dobrým zvykom ( 🙂 ) s príjemnou trávnatosladovou vôňou. Samozrejme celá várka bola uvarená v pivovare Stupavar pod odborným okom všetkých troch “stupavských pivovarníkov” či už Luboška, Mušta alebo Lodzinka ( u ktorých sme sa boli mimochodom zaúčať ako sa varí pivo, ešte pred našou prvou várkou ) . Podarilo sa…bez skúšobných várok..na prvý šup vznikol UNDEAD KING´S ALE 12,5%.

Týmto všetkým som chcel poďakovať kapele The Last Days of Jesus. Nielen za zverenú dôveru, ale v prvom rade za to, že mi zmenili život a od prvých tónov skladieb, ktoré som doma počúval ako “soplák” cez prvé pivné “kroky” do Kotolne…až po dnes…vďaka tomuto žijem pivom…každý jeden deň! Ďakujem za výlety po Európe, za kopec koncertných žážitkov po ktorých sa môžem vypariť a ísť nabrať inšpirácie pre prácu a ochutnať miestne pivá. Vďaka za váš doterajší čas strávený nad mojimi hluchými ušami. Toto pivo je spojenie mojej vďaky Vám páni! Samozrejme veľká vďaka za asistenciu Dankovi a taktiež za veľkú podporu a poskytnutie výroby pivovaru Stupavar!

Dosť výlevov…Kto pivo neochutnal na výročnom koncerte, tak príďte na pivo do Senice (Sklep Pub)…a komu sa nechce bude mať možnosť v Bratislave a v Košiciach. Info dáme čoskoro…

Na zdraví!